Obchody ku czci św. Stanisława Kostki 2015

Tegoroczne obchody święta św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży trwały trzy dni. W dzień liturgicznego wspomnienia naszego patrona 18 września uczestniczyliśmy w uroczystej liturgii Mszy św. o godz. 18:00, po której miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu i czuwanie w duchu KSMowym.
W sobotę 19 września mimo słabej pogody wybraliśmy się na rajd rowerowy. W małej grupce przejechaliśmy trasę od kościoła na Włostowicach do Puławskiej Mariny, a potem, aż do Parchatki. Tam przy wyremontowanym budynku starej szkoły czekały na nas niesamowite atrakcje a przede wszystkim fantastyczna gościna, którą zafundowali nam mieszkańcy. Było ognisko, pieczenie ziemniaka. Wspólne gry i zabawy: kopanie piłki, przeciąganie liny, zabawa z chustą. Można było również pohuśtać się na placu zabaw przy szkole. Wspaniała atmosfera, pełna radości sprawiła to, że zaświeciło nam słoneczko. Razem z dziećmi z Włostowic bawiły się również dzieci z Parchatki. Nasze świętowanie było wspaniałą okazją do integracji parafialnej wspólnoty. Dziękujemy naszym parafianom z Parchatki na ręce Pana Sołtysa, który był obecny razem z nami za zorganizowanie nam miłego i smacznego przyjęcia. Żal było zostawiać taką wspaniałą atmosferę, ale trzeba było wracać do domu.
Uroczystą niedzielną Mszą św. o godz. 10:30 zakończyliśmy tegoroczne obchody. Po Mszy św. miało miejsce wręczenie nagród dla wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie wiedzy o życiu św. Stanisława Kostki. Zadanie nie było łatwe, gdyż sprawdzało nie tylko wiedzę, ale i umiejętność graficznego przedstawienia treści w postaci ślimaka.
Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie, organizatorom – naszej młodzieży z KSMu za trud organizacji, a mieszkańcom Parchatki za gościnę i poczęstunek.
Zapraszamy do galerii zdjęć z rajdu.